Ako jedinému europoslancovi zo Slovenska sa mi podarilo dostať v tomto napätom období skupinu 30 návštevníkov do Bruselu, čomu sa veľmi teším.
Vďačím za to aj môjmu tímu a samozrejme aj oddeleniu europarlamentu pre návštevy, že nám vyšli v ústrety. Verím, že pre všetkých členov skupiny, kde bolo viacero seniorov, ale aj mladých ľudí, podnikateľov, zamestnancov a učiteliek, to bola cesta úniku a zároveň príležitosť pozrieť si v čase, keď je na Slovensku takmer všetko zavreté, tuto pestrofarebnú európsku metropolu. Som naozaj rád, že tu mohli byť aj moje profesorky so štiavnického gymnázia.
Osobitne ma potešilo, že sme mali veľmi plodnú a konštruktívnu diskusiu a že som mohol celú skupinu návštevníkov osobne sprevádzať po tých hlavných atrakciách Bruselu, vrátane slávneho Grand Place a Manneken Pis a pozvať ich do legendárneho pubu Toons, kde každú nedeľu hrajú bábkové divadlo a podáva sa chutne lokálne pivo.
Všetkým prajem šťastný príchod domov, aby im dobrá nálada z Bruselu pretrvala, a aby sa aj naďalej chránili nielen pred deltou, ale aj akoukoľvek nevraživosťou a nenávisťou.