brexitu
Máme svätého Štefana, prvého kresťanského mučeníka, ale po snehu ani stopa, hoci ako vidíte, teplomer dnes ráno ukazoval 5 stupňov pod bodom mrazu. Priznám sa, že ja sa vždy teším slnku a oželiem aj ten sneh, nakoniec ja po ňom netúžim vôbec, keďže mám rád teplo. Ale samozrejme kvôli radosti všetkých detí v našom regióne by som aj snehovú pokrývku určite na pár dní strpel.
Vyzerá to, že Perinbabu u nás predbehne dokonca aj vakcína proti ochoreniu COVID-19. Nechcem sa príliš k vakcinácii v tento sviatočný deň vyjadrovať, mám voči celému tomuto procesu rešpekt a chcem veriť, že štát je naň dobre pripravený a dobre ho zvládne. Som rád, že očkovanie nie je povinné, že je bezplatné, a že prednosť dostali zdravotníci a najrizikovejší ľudia z pohľadu zamestnania alebo svojho zdravotného stavu.
Ešte posledná vec. Niekedy sa môžu premeškať všetky ultimáta a dohoda sa aj tak dosiahne. Príkladom toho je štedrovečerný “deal” o nových vzťahoch medzi Veľkou Britániou a EÚ, ktorý vyjednávači oboch strán dosiahli o päť minút dvanásť. Zabránilo sa tým úplnej nepredvídateľnosti, nestabilite a neistote a konkrétne aj nastoleniu ciel a kvót. Je to isto víťazstvom veľkého biznisu, keďže napríklad luxusné autá vyrábané na Slovensku nebudú zaťažované britskými clami. Dúfam, že dohoda je aj pre blaho našich občanov, študentov, zamestnancov a malých podnikateľov, aj keď pre nich by zotrvanie ostrovov v EÚ bolo isto výhodnejšie.
Všetkým prajem pokojný a príjemný posledný vianočný deň mysliac na tých, ktorí sú nedobrovoľne v samote alebo dokonca na dýchacích prístrojoch. Veľké uznanie a vďaka všetkým zdravotníkom, ktorí aj cez sviatky slúžili v týchto veľmi náročných korona podmienkach.
brexitu