26. október 2019

Tento týždeň bol síce v Štrasburgu nabitý okrem plenárneho zasadnutia desiatkami rôznych schôdzí a stretnutí, ale aj tak ma veľmi potešila skupina návštevníkov z rôznych kútov Slovenska od Sniny cez Košice, Zvolen, moju rodnú Banskú Štiavnicu, Žarnovicu, Trenčín až po Bratislavu.

Návštevníkov som po ich príchode privítal na večeri, odkiaľ som sa síce musel ponáhľať naspať na zasadanie, ale som veľmi rád, že sa nám na ďalší deň aj v rámci oficiálnej časti návštevy EP podarilo spoločne diskutovať na široké spektrum tém. Zdalo sa, že by sa debatovať dalo aj celý deň. Som rád, že moji návštevníci mohli ochutnať aj hektickú atmosféru štvrtkového hlasovania.

Prekvapivo príjemné jesenné počasie umožnilo našej skupine skutočne si užiť aj krásy tohto čarovného alsaského mesta, prejsť sa uličkami historického centra, navštíviť gotickú katedrálu Notre-Dame, malebnú časť Petite France so zachovalými polodrevenými domami či ochutnať typickú kuchyňu, najmä tarte flambée alebo choucroute, či degustovať suché, ale aj aromatické alsaské vína.

Potešilo ma množstvo pozitívnych reakcií, ktoré sme dostali a pevne verím, že tento pobyt bol pre každého určitým spôsobom prínosný či obohacujúci. Teším sa na ďalšie stretnutia či už doma na Slovensku, v Bruseli alebo v Štrasburgu.