Robil som naozaj, čo sa dalo, aby som zabránil infekcii koronavírusom a rok sa mi to darilo, až som si začal myslieť, že sa šťastne dočkám očkovania, ktoré by som isto neodmietol.
Napriek neurčitým príznakom bol výsledok utorňajšieho testu PCR k milému prekvapeniu negatívny. Ale keďže príznaky začali naberať aj konkrétnejšie kontúry, radosť netrvala dlho a dnešný výsledok zo včerajšieho PCR testu sa ukázal ako pozitívny.
Budem sa snažiť liečiť čo najúčinnejšie, ale keďže bohužiaľ medzi lekármi neexistuje žiadny záväzný protokol a tak obvodní lekári, ako aj ich kolegovia v nemocniciach siahajú po rôznych liekoch a typoch liečby.
Aj ja sám ako lajk, ktorý hltal celý čas každú informáciu o aplikovaní rôznych protokolov a rôznych liekov, vôbec neviem, čo bude nasledovať a tak to asi bude do veľkej miery veľká improvizácia v závislosti od toho, ako bude môj organizmus reagovať.
Viem, ale že úspech liečby na COVID-19 záleží od správneho vyvažovania rôznych prístupov na rôzne štádia choroby. Jeden pacient si tak môže prejsť od akejsi stimulácie alebo presnejšie adaptácie vlastnej imunity až po podávanie imunopresív, najmä kortikosteroidov, aby v istom štádiu, do ktorého nechcem dôjsť, nedošlo k vyvolaniu tzv.cytokínovej búrky, t.j.akejsi nadmernej a najmä škodlivej imunitnej reakcie.
Tých, komu sa darí kovidu stále úspešne predchádzať, prosím, aby si aj naďalej dávali pozor, pretože sa pohybujú na veľmi krehkom ľade a ja už teraz vidím, že úplná “sranda” to naozaj nebude.