Európsky plán obnovy je obrovskou šancou reštartovať našu ekonomiku a pre Slovensko je to príležitosť, akú ešte nikdy nezažilo a zrejme ani už nezažije.
Vážim si, že sa môžem ako jeden z mála poslancov priamo podieľať na formovaní v poradí už druhého z celkovo 12 kľúčových balíkov, ktoré sú súčasťou plánu obnovy EÚ. Po Fonde pre spravodlivú transformáciu som sa stal hlavným spravodajcom výboru ITRE Európskeho parlamentu pre nový Nástroj na podporu platobnej schopnosti firiem, ktoré boli životaschopné no vypuknutím koronakrízy sa dostali do komplikovanej situácie (Solvency Support Instrument).
Pomoc im musíme byť schopní poskytnúť čo najskôr, aby sme predišli ohrozeniu pracovných miest a tým aj negatívnemu dopadu na osudy miliónov našich občanov. Celý proces schvaľovania tohto nástroja bude preto skrátený na nevyhnutné minimum, rokovať budeme aj počas leta a spolu s kolegami sme pripravení urobiť všetko pre to, aby bol nástroj funkčný medzi prvými z nových opatrení a to ešte v roku 2020.
Budem presadzovať, aby boli prostriedky rozdelené spravodlivo a aby boli o tejto možnosti informované aj malé a stredné podniky, keďže práve oni zamestnávajú viac ako polovicu pracujúcich.