Po siedmich kolách hlasovania formou elektronického vyplnenia hlasovacích lístkov (ako je ten na obrázku), následného vytlačenia, podpísania, oskenovania a poslania do Bruselu, by som asi bez problémov zvládol aj ďalších sedem, ale našťastie žiadne ďalšie v rámci plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu dnes už nepribudne.

Schvaľovaných dokumentov bolo veľa, ale jeden bol zďaleka najdôležitejší.

Ako som už predpovedal, podarilo sa nám dnes veľkou väčšinou hlasov (‪505-119-69‬) schváliť uznesenie vyzývajúce k rýchlemu prijatiu ambiciózneho Plánu obnovy európskej ekonomiky, potápajúcej sa v dôsledku niekoľkomesačnej koronakrízy. Iba ak všetky inštitúcie EÚ a všetky členské štáty budú konať rýchlo a odvážne, dokážeme naplniť očakávania občanov, sklamaných prvotnou pomalou reakciou EÚ najmä na potreby štátov v oblasti zdravotníckych potrieb, ochranného materiálu, testovacích kompletov a liekov ešte z marca tohto roka.

V reakcii na jednotný a silný hlas europarlamentu šéfka EK Ursula Van der Leyenová prisľúbila, že s hotovým návrhom ambiciózneho plánu obnovy, ktorého jadrom bude Fond obnovy a vyčleniť by sa naň mali až dva bilióny eúr, príde do parlamentu už o necelé dva týždne.