Popri zasadaniach politickej skupiny, výborov a pracovných stretnutiach mi bolo tento týždeň potešením diskutovať aspoň cez videohovor s tromi ďalšími strednými školami z Pezinka, Giraltoviec a Tvrdošína.
Diskusie boli skutočne nabité témami a aj napriek limitovanému času ma veľmi potešila pozitívna odozva. Študentov zaujímala predovšetkým aktuálna situácia s novou Európskou komisiou, ktorá tento týždeň dostala definitívnu zelenú schválením maďarského kandidáta Varhelyiho, odhad ďalšieho vývoja “odchádzania” Veľkej Británie z EÚ, očakávané zmeny pracovného trhu v budúcnosti a oblasti, v ktorých je pre mladých dôležité snažiť sa nachádzať uplatnenie.

Zaujímavé boli aj otázky smerované na môj osobný pohľad na dianie v európskej politike a najmä porovnanie z čias môjho niekdajšieho pôsobenia ako spravodajcu slovenských médií v Bruseli, následne riaditeľa Kancelárie EP na Slovensku a aktuálne europoslanca.

Som naozaj rád, že aj prostredníctvom súťaže Euroscola, ktorú som pred niekoľkými rokmi dokonca spoluzakladal, sa do Štrasburgu dostalo už niekoľko tisíc mladých ľudí zo Slovenska a držím palce tomuto ročníku súťaže, ktorého výsledky sa dozvieme už v decembri.

20. november 2019